×
MENU


Úvod O hotelu Ubytování Restaurace Konference Events Kontakty

+420 321 711 117
recepce@hoteltheresia.cz


en de jp
Hotel Theresia Kolín

Tipy na výlety v okolí

Kam na výlet?Kutná Hora

 

Město s bohatou historií, vzdálené 12 km od Kolína, láká spoustou zajímavých památek (UNESCO) a kulturním vyžitím. V Kutné Hoře se každoročně na začátku dubna pořádá Sedlecká pouť, jedna z nějvětších poutí v České republice, v květnu město pořádá Gastrofestival, dále můžete navštívit Kaňkovský masopust, Královské sříbření nebo Noc kostelů. Každoročně se v září koná Krajské vinobraní a dožínky na zámku Kačina u Kutné Hory.

V historickém centru doporučujeme navštívit:

Chrám sv. Barbory, Vlašský dvůr, České muzeum stříbra, Hřbitovní kapli s kostnicí, Sedlecký klášter s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie, GASK nebo muzeum LEGA


Navštívit web

Poděbrady

Lázeňské město ležící cca 18 km od Kolína nabízí velké množství zábavy. Navštívit můžete Zámek Poděbrady, Jezdecký pomník krále Jiřího z Poděbrad, Polabské muzeum, Film Legends Museum, muzeum LEGA a v letních měsících také Jezero Poděbrady. Lázeňské město nabízí minerální a léčivý pramen Poděbradka, který můžete ochutnat v Lázeňském parku. Koná se zde také mnoho kulturních akcí jako například Sound Track festival, Craft Beer Fest nebo třeba Street food piknik. 

 

Navštívit web

Kouřim

 

 

Malebné městečko situované cca 21 km od Kolína Vás mile překvapí místy jako je Muzeum lidových staveb (SKANZEN), pamatník středu Evropy, kostel sv. Štěpána s unikátními, srdcem vzhůru zavěšenými zvony, nebo pozůstatky středověkého opevnění.

 

 

 


Navštívit web

Chrám svatého Bartoloměje

 

 

Stavbu vysokého katedrálního chóru prováděl v letech 1360-1378 významný stavitel Petr Parléř. Obohatil tak Kolín o jedno z neoriginálnějších děl gotické architektury lucemburského období. Ze zvonice se Vám naskytne krásný výhled na město. U chrámu se nachází Kostnice z roku 1732/33 a Bartolomějské návrší. K chrámu sv. Bartoloměje je to od nás asi 10 minut chůze.
 


Starý židovský hřbitov

 

 

Starý židovský hřbitov, rozkládající se mezi ulicemi Kmochovou a Sluneční (5 minut chůze), skrývá přes dva a půl tisíce náhrobků. Pohřbívalo se zde až do roku 1887. Po starém židovském hřbitově v Praze, je kolínský starý židovský hřbitov druhou nejvýznamnější památkou svého druhu v Čechách.Dvořákovo muzeum pravěku

 

 

Muzeum pravěku prezentuje archeologické nálezy z nejstarších období dějin lidstva. V muzeu se každoročně koná řada tématicky zaměřených krátkodobých výstav, přednášek a dalších doprovodných programů. Do muzea se z hotelu dostanete hezkou, asi kilometr dlouhou, procházkou.


Kolínská řepařská dřážka

 

 

Znovuobnovená nejstarší část polabské trasy, Řepařská drážka, nabízí příjemný výlet vlakem taženým parní nebo dieslovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Jezdí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 20. dubna do prvního víkendu v říjnu. Drážka je vzdálená 10 minut autem od hotelu.Vodárenská rozhledna Kolín

 

 

Dominanta města slouží jako veřejně přístupná rozhledna, která kromě krásného výhledu a přístupu do prostoru bývalé vodní nádrže nabídne tematicky zaměřené expozice a další zajímavý kulturní program. Vodárna se nachází cca 15 minut procházkou od hotelu. Procházku si můžete také prodloužit k nedalekému jezeru Peklo.


Pomník medvědům od Kolína

 

 

Pomník patří známým postavičkám z kresleného filmu „Potkali se u Kolína“ režiséra Břetislava Pojara z roku 1965. Autorem pomníku, který tvoří dva velké balvany a reliéf obou medvědů je kolínský výtvarník Pavel Rajdl. Nachází se na okraji lesoparku Borky na Zálabí asi 15 minut chůze od hotelu.Památník bitvy u Křečhoře

 

 

Památník připomíná krvavou bitvu v roce 1757, v níž zvítězilo rakouské vojsko nad pruskou armádou vedenou králem Bedřichem II. za sedmileté války. K památníku od nás dojedete asi za 5 minut autem.

Co by Vás mohlo zajímat?

@hotel_theresia
HOTEL THERESIA v Kolíně hodnocení